(© Piotr Krzyżanowski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Na peryferiach Legnicy można się dziś natknąć na autostopowiczów. Bardzo nietypowych. Dwaj mężczyźni od stóp do głów zakuci w średniowieczne zbroje, z mieczami u pasa, stoją na poboczu drogi.

Trzymają w dłoniach tekturki sugerujące, że jadą do Legnickiego Pola na zbliżające się święto gminy, “Henrykalia”.
Zaskoczeni kierowcy machali do nich zza szyb lub trąbili radośnie. Parę osób zdążyło sięgnąć po komórkę lub aparat fotograficzny i uwiecznić oryginałów na zdjęciu.
- I o to chodzi - mówi Kamil Strynkowski z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Legnickim Polu, który w przyszły weekend organizuje “Henrykalia”. Rcerze reklamują tą imprezę. - Na plakat ludzie mogliby nie zwrócić uwagi. Ryczerzy zauważą na pewno. Opowiedzą o tym znajomym. Informacja, że 3 i 4 lipca w Legnickim Polu szykuje się dobra zabawa pójdzie w świat.
Do reklamy najęli się wytrawni członkowie Bractwa Rycerskiego Ziemi Legnickiej - Tomasz Miękos i Tomasz Sokołowski z Agencji Artystycznej “Hegemon”. Rycerstwo jest ich pasją i sposobem zarabiania na życie. Organizują pokazy, eventy dla firm, biją monety, prowadzą zajęcia w szkołach. Co roku jeżdżą na Grunwald. Statystują w filmach. W tym roku pojawią się na planie filmu Jerzego Hoffmana “1920”. Nie jako rycerze, ale... - Po raz pierwszy wygramy - mówi Tomasz Miękos. - Będziemy bić Moskala ile się da.


Wiadomości Olsztyn, Wydarzenia Olsztyn

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!