Messenger na wielu telefonach przestanie działać. Facebook wprowadza stałe zmiany Messenger na wielu telefonach przestanie działać. Facebook wprowadza stałe zmiany

Messenger na wielu telefonach przestanie działać. Facebook wprowadza stałe zmiany (© pixabay.com CC0 Public Domain)

Facebook zamierza wyłączyć popularną aplikację na smartfonach z systemem Windows Phone. Chodzi konkretnie o modele starsze niż Windows 10 Mobile. Na wielu telefonach komunikator może przestać działać już w ciągu kilku najbliższych dni.

Facebook podjął decyzję, że nie będzie wspierał wersji popularnego Messengera na smartfonach z systemem Windows Phone starszym niż Windows 10 Mobile. Jeśli więc posiadamy model z Windows Phone 8.1 lub niższym, wkrótce aplikacja do komunikacji z innymi użytkownikami przestanie działać. Zanim się to jednak stanie, Facebook powinien wysłać mailowe powiadomienie.

Czytaj też: Usługa MALUCH, czyli nowe oszustwo SMS. Nie odpowiadaj na te smsy!

Na kilku modelach telefonów, które posiadają wspomniany system (m.in. Microsoft Lumia 640, 640 XL i Lumia 535) komunikator może zostać wyłączony już w ciągu kilku najbliższych dni.

Jako powód takiego działania, Facebook podaje przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników. Starsze modele smartfonów są wyłączone z najnowszych aktualizacji zabezpieczeń, więc aplikacja może nie działać prawidłowo.

Podobną decyzję na początku tego roku podjął też WhatsApp. Ta aplikacja ma przestać działać na modelach z systemem Android 2.1, Android 2.2 oraz iOS 6, a także w telefonach iPhone 3GS oraz z systemem Windows Phone 7.


Zobaczcie też: Premiera iPhone 7 w Arkadii. Kilkanaście godzin czekania, selfie ze sprzedawcami i szał zakupów


Hallo

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

ssijmójpręt (gość) (paweł)

A Ty co android? Cielak w stadzie ciemnej masy, największy imbecyl oprócz ciebie włamie sie do androida w co najmniej 5 min. Gardzę toba

paweł (gość)

Windows Phone i to starszy niż 10. "Wiele telefonów", czyli kilkaset w całej Polsce.
Jak zwykle clickbait. Gardzę wami.