Płaciłeś ostatnio kartą Mastercard? Twoje konto mogło zostać obciążone podwójnie Płaciłeś ostatnio kartą Mastercard? Twoje konto mogło zostać obciążone podwójnie

Płaciłeś ostatnio kartą Mastercard? Twoje konto mogło zostać obciążone podwójnie (© pixabay.com)

Jak informuje Mastercard, w ciągu ostatnich dni niektóre z transakcji przeprowadzanych przy pomocy ich kart obciążały konto posiadacza karty podwójnie. Obecnie pracują nad zwróceniem klientom wszystkich niesłusznie pobranych pieniędzy.

Czytaj też: Wirusy w mailach, na wielką skalę. Uważajcie na te wiadomości!

Całość oświadczenia, które pojawiło się na stronach banków wydających karty Mastercard, możecie przeczytać poniżej:

Konta bankowe niektórych posiadaczy kart Mastercard, którzy w ostatnich dniach dokonali transakcji bezgotówkowych i gotówkowych w Polsce mogły zostać obciążone podwójnie.

Obecnie Mastercard wyjaśnia przyczyny tego technicznego błędu. Jednocześnie intensywnie pracuje nad identyfikacją wszystkich zdublowanych transakcji i ich korektą, aby konsumenci jak najszybciej otrzymali zwrot błędnie pobranych środków.

Firma Mastercard zajęła się tą sytuacją natychmiast po identyfikacji. Cała operacja może potrwać do kilku dni.


W kolejnych dniach Mastercard wydało kolejne oświadczenie dotyczące tej sprawy:

W środę (5.04) wieczorem wszystkie zdublowane transakcje zostały skorygowane. Dalsze rozliczenie transakcji i ich zaksięgowanie na kontach klientów leży po stronie banków-wydawców kart i jest uzależnione od trybu, w jakim księgują transakcje na rachunkach posiadaczy kart płatniczych.

Jednocześnie informujemy, że osoby, których transakcje zostały podwójnie zaksięgowane, nie muszą składać indywidualnych reklamacji w swoich bankach - środki są zwracane automatycznie.



Hallo

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!