Już we wtorek, 4 kwietnia, o godz. 20.05 na antenie telewizji Polsat obejrzymy piąty odcinek programu „The Brain. Genialny umysł”. Z pięciu uczestników, wygrać może tylko jeden. Emocji nie zabraknie.

Tym razem do walki staną: Bartosz Boral z Warszawy, Izabela Wojcierowska z Końskich, Aleksandra Opoka z Lublina, Jan Mrozowski z Krakowa i Ola Czyżewska z Wrocławia.

Bartosz Boral będzie musiał zapamiętać sześćdziesiąt produktów spożywczych - ich nazwy, ceny oraz miejsce, w którym znajduje się każdy z nich.
29-letni mieszkaniec Mazowsza posiada umiejętności zapamiętywania dużej ilości informacji w krótkim czasie, w ciągu minuty jest w stanie zapamiętać 80-cyfrową liczbę, 30 imion nowopoznanych osób, albo listę 50 słów w odpowiedniej kolejności. Prowadzi wraz z bratem szkołę treningów pamięci Best Brain i jako pierwsi Polacy w historii, wystąpili oni na Mistrzostwa Świata Pamięci (Kanton, 2011). Napisali wspólnie książkę o technikach zapamiętywania.

Izabela Wojcierowska będzie musiała wskazać bez patrzenia, tylko i wyłącznie ze słuchu trzy instrumenty, które podczas występu orkiestry symfonicznej, przestaną grać na krótką chwilę.
29-latka z Końskich posiada talent muzyczny. Od 7 roku życia uczęszczała do szkoły muzycznej. Skończyła Edukację artystyczną w zakresie sztuki muzycznej. W 2007 roku zaczęła studia na Akademii Świętokrzyskiej – tam odkryła zamiłowanie do dyrygowania. Dawała liczne koncerty zarówno jako muzyk i jako dyrygent. Założyła orkiestrę dętą stworzoną z dzieci i młodzieży, która wcześniej nie miała, żadnego kontaktu z muzyką.

Aleksandra Opoka w programie będzie musiała wykonać skomplikowane figury gimnastyczne bez patrzenia, tylko i wyłącznie z pamięci, tak aby dopasować swoje ciało do kształtów na obracającej się karuzeli. Ola ma 15 lat i pochodzi z Lublina. Trenuje akrobatykę trzy razy w tygodniu. Wielokrotnie brała udział w Mistrzostwach Polski, gdzie zajęła 3. miejsce jako solistka w konkurencji balet point, wielokrotnie brała udział w spektaklach w studio tańca, gdzie trenuje. Potrafi wykonać trudne figury akrobatyczne jak skok machowy, salto przodem, tyłem czy bokiem.

Jan Mrozowski z Krakowa będzie musiał wypełnić trzy sudoku o bardzo wysokim poziomie trudności w bardzo krótkim czasie. 30-latek z Małopolski posiada umiejętność szybkiego rozwiązywania łamigłówek sudoku. Przez kilka lat praktyk, doszedł do poziomu pozwalającego na regularne zajmowanie wysokiego miejsca w Mistrzostwach Polski i Świata (Mistrzostwo Świata w Sudoku 2009, 2010, 2012, Mistrzostwo Polski w Sudoku 2007-2013, 2015, 2016).

Ola Czyżewska z Wrocławia będzie musiała zapamiętać losowe ułożenie dziewięćdziesięciu sześciu czerwonych i niebieskich balonów a następnie odtworzyć to ułożenie na wyrywki, tylko i wyłącznie z pamięci.
Ola ma 12 lat,pasjonuje się tańcem, muzyką oraz treningami pamięci. Potrafi zapamiętać 100 elementów alternatywnych a następie wymienić np. na wyrywki. Pracuje z trenerem mnemotechniki w szkole. Uczestniczyła w pokazach pamięciowych.

"The Brain. Genialny umysł" to program, którego bohaterami są zwykli ludzie o niezwykłych umiejętnościach. Uczestnicy posiadają wyjątkową pamięć, wybitny talent matematyczny, czy ponadprzeciętnie rozwinięte zmysły smaku i dotyku.
W jury zasiadają: dr Mateusz Gola, Anita Sokołowska, Cezary Żak i Mariusz Pudzianowski, prowadzącym zaś jest Jerzy Mielewski - dziennikarz sportowy Polsatu.
Co tydzień pięć nowych osób o genialnych umysłach walczy o nagrodę pieniężną, ale wygrać może tylko jedna.


źródło: telemagazyn.pl

Hallo

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!