Już we wtorek, 28 marca, o godz. 20.05 na antenie Telewizji Polsat obejrzymy czwarty odcinek programu „The Brain. Genialny umysł”. Z pięciu uczestników wygrać może tylko jeden. Emocji nie zabraknie!

„The Brain. Genialny umysł”, odc. 4, 28 marca, godz. 20.05Tym razem do walki staną: Dorian Kłosek z Radzionkowa, Jakub Godlewski z Zielonej Góry, Tomasz Bielawski z Nowego Sielca, Jan Baranowicz z Warszawy i Filip Stępniak z Wrocławia.

Dorian Kłosek będzie musiał podać sumę oczek pięćdziesięciu kostek domina, które będzie przewracało się w szybkim tempie, kostka po kostce.
Dorian ma 6 lat i 4 miesiące, chodzi do 1. klasy szkoły podstawowej. Fascynuje go matematyka - najbardziej lubi liczyć pieniądze, godziny i przeliczać stopnie Fahrenheita na stopnie Celsjusza. Chłopak dużo czyta i słucha muzyki rockowej. Dzięki wyjątkowej pamięci, w wieku trzech lat opanował umiejętność płynnego czytania, obliczeń na tabliczce mnożenia, składania liczb z cyfr rzymskich oraz odczytywania godzin. Oprócz tego uczy się chińskiego. Mama mówi do niego „Dodo”.

Jakub Godlewski będzie musiał zapamiętać w ciągu stu sekund przemieszaną talię kart, aby następnie odtworzyć ułożenie kolejności kart. Jakub ma 20 lat, interesują go sporty pamięciowe i psychologia. W wolnych chwilach gra w szachy, układa kostkę Rubika i uprawia parkour. Ma siostrę. Zaczął studia na kierunku ekonomia, ale uznał, że to nie dla niego, więc przygotowuje się do poprawy matury. Zapamiętuje na zasadzie skojarzeń, tworzy pałace pamięci.

Tomasz Bielawski będzie musiał wskazać trzy kwadraciki, które zostały wymienione na inne, spośród czterech tysięcy dwustu dwudziestu pięciu kolorowych kwadratów znajdujących się na kolorowej tablicy.
Tomasz Bielawski ma 57 lat i jest lekarzem weterynarii, prowadzi tymczasowy dom dla zwierząt. Mieszka w miejscowości Mały Sielc, której jest sołtysem. Pasjonują go fotografia stereoskopowa i historia obrazowania stereoskopowego, kolekcjonuje stare sprzęty 3D.

Jan Baranowicz będzie musiał zapamiętać miejsca, w których siedzi czterdzieścioro bliźniaków, a następnie wskazać pozycję każdego z nich - tak, by połączyć bliźniaków w pary.
Jan ma 25 lat, mieszka w Warszawie, jest związany z branżą HR. Interesują go mnemotechniki, sztuki walki, szachy, szachoboks i kabaddi. Ustanowił rekord Polski w zapamiętywaniu imion i twarzy, co w środowisku mnemotechników uchodzi za jedną z najtrudniejszych konkurencji.

Filip Stępniak - 21-latek z Dolnego Śląska będzie musiał wyczuć, jakiego składnika brakuje w trzech daniach przygotowanych przez mistrza kuchni.
Filip jest baristą. Potrafi przewidywać różne smaki danej kawy w połączeniu z innymi dodatkami. Podobnie rzecz ma się z gotowaniem. Wyszukuje nowe, niespotykane smaki, łącząc pozornie niepasujące do siebie produkty. Gotowanie dla Filipa jest niezwykle ważne - przy wzroście 155 ważył 80 kg, ale postanowił zmienić swoje życie i zaczął interesować się zdrowym odżywianiem. W 6 miesięcy schudł 30 kg. Obecnie prowadzi kulinarnego bloga.

„The Brain. Genialny umysł”


Bohaterami programu są zwykli ludzie o niezwykłych umiejętnościach. Uczestnicy posiadają wyjątkową pamięć, wybitny talent matematyczny, czy ponadprzeciętnie rozwinięte zmysły smaku i dotyku.
W jury zasiadają: dr Mateusz Gola, Anita Sokołowska, Cezary Żak i Mariusz Pudzianowski, prowadzącym zaś jest Jerzy Mielewski - dziennikarz sportowy Polsatu.
Co tydzień pięć nowych osób o genialnych umysłach walczy o nagrodę pieniężną, ale wygrać może tylko jedna.


źródło: telemagazyn.pl

Hallo

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!