Trasa rowerowa wokół jeziora Długiego ma swoją nazwę Trasa rowerowa wokół jeziora Długiego ma swoją nazwę

Trasa rowerowa wokół jeziora Długiego ma swoją nazwę (© Pixabay.com)

5 lat tyle czasu musiało upłynąć od śmierci patrona, aby wnioskować o nadanie ścieżce rowerowej imienia Zbigniewa Rojka. W czwartek 23 marca prezydent Piotr Grzymowicz podpisał zarządzenie w tej sprawie.

- Jest to sposób uhonorowania społecznej działalności mieszkańca naszego miasta - mówi prezydent Piotr Grzymowicz. - Zbigniew Rojek jako pierwszy zajął się ścieżkami rowerowymi w Olsztynie. W wyniku jego działań i utworzonego przez niego stowarzyszenia "Kołodrom" zaczęły powstawać pierwsze trasy rowerowe.

Pomysłodawcą nadania imienia Zbigniewa Rojka było Stowarzyszenie "Kołodrom". Ideę poparły olsztyńskie stowarzyszenia społeczno-kulturalne, sportowe i instytucje pozarządowe wśród nich: Towarzystwo Miłośników Olsztyna, Warmińsko - Mazurski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Warmińsko - Mazurski Związek Kolarski, Oddział Warmińsko - Mazurski PTTK. Zebrano również blisko 1,5 podpisów mieszkańców Olsztyna.

Pisma poparcia w tej sprawie zostały złożone na ręce prezydenta Olsztyna, który mając na uwadze duże zaangażowanie społeczne, przychylił się do propozycji. Ścieżka to jedyny w mieście zamknięty ciąg rowerowy. Biegnie wzdłuż brzegu jeziora Długiego. Trasa nie otacza całego akwenu. Jest wytyczona tylko do mostu.


Wiadomości Olsztyn, Wydarzenia Olsztyn

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!