Wybierz region

Wybierz miasto

  Spektakl "Ziemia Obiecana"

  Ełckie Centrum Kultury
  Ełk, ul. Wojska Polskiego/47, +48 87 621 52 50

  19:00 Piątek, 2 stycznia

  • 20zł

  Ełckie Centrum Kultury zaprasza na nowy spektakl Teatru im. Józefa Węgrzyna w Ełku – „Ziemia Obiecana" w reżyserii Piotra Kowalewskiego, zawodowego aktora, twórcy Teatru Węgrzyna.

  Spektakl opowiada o niezwykłych losach Mojżesza oraz o sensacyjnej wręcz historii wyjścia Izraela z niewoli Egiptu. Te biblijne wydarzenia posiadają głęboki wymiar uniwersalny i są metaforą historii każdego człowieka, jego spotkania z Bogiem i niewyobrażalnych cudów wyzwolenia, jakich Bóg dokonuje w naszym życiu. Przedstawienie opowiadające tę „elektryzującą" historię stało się olbrzymim wyzwaniem reżysersko-scenograficznym, bo jak wiarygodnie ukazać na scenie cud rozstąpienia się Morza Czerwonego i przejścia Hebrajczyków po jego dnie? Jak przekonująco pokazać zalanie wojsk egipskich przez fale, które były posłuszne Bogu i jego słudze Mojżeszowi?

  Jak wiarygodnie zobrazować plagi, spadające na Egipt albo nadanie przez Boga dziesięciu Przykazań na Synaju? Wreszcie - scenariusz, jego bohaterowie, ich skomplikowane losy, wielowarstwowe rysy psychologiczne i wzajemne relacje urosły do rangi bardzo wymagających zadań aktorskich... To wszystko stanowi o wyjątkowości spektaklu „Ziemia Obiecana" i mamy nadzieję, iż przekona Państwa, że nową produkcję Teatru Węgrzyna naprawdę trzeba zobaczyć. Znajomość Biblii zawsze stanowiła dla ludzi, niezależnie od ich światopoglądu, podstawę właściwego poruszania się w świecie literatury. Najwięksi pisarze, poeci i dramaturdzy od wieków czerpali z Biblii inspirację i natchnienie - to również stanowi o istotnej wartości kulturowej i edukacyjnej przedstawienia. Mamy nadzieję, że rozmach widowiska, scenariusz, znakomita muzyka, oryginalna scenografia i wielość kostiumów, nawiązujących w swoim charakterze do czasów starożytnego Egiptu, złożą się na wydarzenie artystyczne, które na długo zapisze się w pamięci i sercach widzów.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Sprawdź co wiesz o zasadach piłki nożnej. QUIZ dla wiecznie początkujących