Bezpieczniej i sprawniej na torach i drogach w Ełku

Materiał informacyjny PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.
Nad ul. Kolejową, w pobliżu przystanku Ełk Szyba Wschód, wiadukt kolejowy zastąpi przejazd kolejowo-drogowy
Nad ul. Kolejową, w pobliżu przystanku Ełk Szyba Wschód, wiadukt kolejowy zastąpi przejazd kolejowo-drogowy
Udostępnij:
Rozpoczęły się pierwsze prace w Ełku w ramach modernizacji międzynarodowej linii kolejowej Rail Baltica. Jednym z celów inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa na drogach i torach. W tym celu wybudowane zostaną dwa nowe wiadukty kolejowe, przebudowany zostanie istniejący wiadukt kolejowy oraz most kolejowy. Projekt dofinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Instrumentu CEF „Łącząc Europę".

Nowe obiekty wybudowane zostaną nad ul. Kolejową oraz w okolicach zbiegu ul. Towarowej i Cmentarnej. Pierwszy z nich znajduje się tuż obok przystanku kolejowego Ełk Szyba Wschód, który także zostanie przebudowany w ramach inwestycji. Wiadukty kolejowe zastąpią istniejące przejazdy kolejowo-drogowe.

Nowe, bezkolizyjne obiekty zwiększą bezpieczeństwo na drogach i torach. Budowa wiaduktów znacząco usprawni także komunikację w mieście.

Prace w Ełku, to pierwszy etap inwestycji na odcinku Białystok – Ełk, w ramach projektu „Prace na linii E 75 na odcinku Białystok – Suwałki – Trakiszki (granica państwa), etap I odcinek Białystok – Ełk”. Prace prowadzone będą do końca 2023 roku.

Wyłączną odpowiedzialność za treść publikacji ponosi jej autor. Unia Europejska nie odpowiada za ewentualne wykorzystanie informacji zawartych w takiej publikacji.

Projekt „Prace na linii E 75 na odcinku Białystok – Suwałki – Trakiszki (granica państwa), etap I odcinek Białystok – Ełk” jest współfinansowany przez Unię Europejską z Instrumentu CEF – „Łącząc Europę”.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie