Jezioro Ełckie. 1. eliminacji Mistrzostw Europy Skuterów Wodnych. Trójka Polaków na Grand Prix Polski ze srebrem

OPRAC.:
Piotr Niemkiewicz
Andrzej Wiśniewski - Jezioro Ełckie. 1. eliminacji Mistrzostw Europy Skuterów Wodnych
Andrzej Wiśniewski - Jezioro Ełckie. 1. eliminacji Mistrzostw Europy Skuterów Wodnych Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego
Amanda Karasek, Andrzej Wiśniewski i Marcin Senda zameldowali się na drugich pozycjach w swoich klasach podczas 1. eliminacji Mistrzostw Europy Skuterów Wodnych rozegranych na wodach Jeziora Ełckiego.

Mistrzostwa Europy Skuterów Wodnych odbywały się w Ełku trzeci rok z rzędu.

- Do czempionatu zgłosiło się prawie stu zawodników z siedemnastu państw - informuje Biuro Prasowe Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego.

Polacy poradzili sobie nieźle, bo trójka z nich zajęła miejsca na podium, chociaż nie udało się wywalczyć złota. Srebrne medale z Ełku przywieźli: Amanda Karasek, Andrzej Wiśniewski i Marcin Senda.

3. ANNEMARIE RANDLA (Estonia) 53

Polacy wystartowali także w dwóch innych klasach. W Runabout Veterans najwyżej z naszych skuterzystów był Arkadiusz Bartyzel, który ukończył zawody na piątej pozycji. Piotr Bojdo był dziesiąty, Marcin Warecha dwunasty, a Paweł Piątek czternasty.

W klasie Runabout GP4 Juliusz Roman został sklasyfikowany na dziewiątej pozycji, a Mateusz Hepner na piętnastej.

- Kolejna runda ME Skuterów Wodnych zostanie rozegrana w portugalskiej miejscowości Penafiel w dniach 15-17 lipca, a finał został zaplanowany na pierwszy weekend września w Levelek na Węgrzech - informują w Polskim Związku Motorowodnym i Narciarstwa Wodnego.

Największe talenty z Warmii i Mazur pojadą do Warszawy: pozn...

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani